A történelmi múlt feltörhetetlen titkosírásairól, a kockáról, mint a térformálás alapeleméről és az építészeket ihlető természeti formákról szóltak az ismeretterjesztő előadások 2022. április 9-én.
Tovább…
A történelmi múlt feltörhetetlen titkosírásairól, a kockáról, mint a térformálás alapeleméről és az építészeket ihlető természeti formákról szóltak az ismeretterjesztő előadások 2022. április 9-én.
Tovább…
Az online térbe költözött program a nézőit lakásban is elvégezhető tudományos vizsgálódásokra buzdítja.
„Tudós eleink által kitaposott úton kell továbbmennünk nekünk is: a megfigyelést kövesse a kísérlet, majd az elméletgyártás, és végül ennek ellenőrzése” – foglalta össze a fizikai gondolkodás lényegét Härtlein Károly, a BME Természettudományi Kar (TTK) Fizikai Intézetének közelmúltban Pro Urbe Újbuda-díjjal kitüntetett mesteroktatója, aki a koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzetben sem mondott le az igényes ismeretterjesztésről és a fiataloknak szóló izgalmas, kreatív bemutatóról.
Teltházas volt a tavaszi után az őszi rendezvény is, egyúttal nőtt a program törzstagjainak száma: idén már félszáz Ezüst és Arany Bagoly oklevelet osztottak ki.
Gyermekjogi előadással és a periódusos rendszer megalkotásának történetéről szóló prezentációval várták a műszaki, természettudományi tárgyak iránt érdeklődő középiskolásokat a 2019. november 16-án megtartott BME Gyerekegyetem Plusz eseményein, amelyeknek a Q épület legnagyobb terme adott otthont.
A Gyerekegyetem témája is megjelent a SEFI 2019 konferencia egyik szekciójában, melyet ebben az évben Budapesten szerveztek meg: http://www.bme.hu/hirek/20191001/Nemzetkozi_fokuszban_az_europai_mernokkepzes.
Az egy-egy hétig tartó BME Gyerekegyetem turnusainak záróeseményén a diplomázó diákok ezúttal is határtalan fantáziájukról tettek tanúbizonyságot.
„Bízom benne, hogy várakozásaitok teljesültek, és rengeteg élményt, érdekes ismeretet szereztetek az előadásokon, szemináriumokon, egyúttal jól éreztétek magatokat a játék idején és a sportfoglalkozások alatt” – szólította meg a BME Gyerekegyetem „végzős” diákjait Orosz László egyetemi docens, az elmúlt két hét ceremóniamestere, a Bagoly. Hozzátette, megpróbálták bemutatni az egyetem hétköznapi életét, és reményét fejezte ki, hogy a padokban ülők közül sokakkal később is találkozni fog. „Most rajtatok a sor, hogy bemutassátok, mit tanultatok” – adta át a szót a diplomázóknak, akik projektfeladataik ismertetésével bizonyították, hogy az elmúlt napokban mekkora tudással lettek gazdagabbak.
5. alkalommal töltik meg a padsorokat a tudásra és szórakozásra vágyó diákok, akik az idei kurzusokon az önvezető autókról, a diákműholdakról és a víz erejéről is hallhatnak előadást.
Továbbra is népszerű az általános iskolásoknak szóló tudományos és ismeretterjesztő műegyetemi program, amelyre idén is több mint 300-an voltak kíváncsiak.
Tanulók százait fogadta ismét a Műegyetem 2018. november 18-án a BME Gyerekegyetem Plusz programjain. Az eseményre a Gyerekegyetem nyári táboraiban résztvevők jelentkezhettek, akik így visszatérő vendégként tanév közben is érdekes tudományos előadásokat hallgathattak meg az intézmény oktatóitól, valamint különleges fizikai kísérleteknek lehettek szem- és fültanúi.
Véget ért az idén is két hétig tartó BME Gyerekegyetem, amelynek záró foglalkozásán a diplomázó diákok által elképzelt technológiai vívmányokat mutatták be.
„Ennek az intézménynek jelentős múltja van, de ti vagytok a jövő, és ha rátok nézek, biztató jövőt látok” – hangsúlyozta köszöntésében az általános iskolások előtt Veszprémi Károly oktatási rektorhelyettes a Gyerekegyetem diplomaosztó ünnepségén. A professzor úgy fogalmazott: „sok kollégámmal vallom, hogy azért szeretünk a BME-n dolgozni, mert itt folyamatosan fiatalok között lehetünk. A Gyerekegyetem tovább erősíti ezt az érzést bennünk. Őrizzétek meg az őszinte érdeklődést, amit tapasztaltunk és találkozzunk a padsorokban akkor is, amikor már ténylegesen egyetemisták lesztek!”
Teljes cikk: http://www.bme.hu/hirek/20180716/Hianypotlo_szuksegess_sorsformalo_rendezveny