„Életemben először sajnálom, hogy vége a sulinak”

2017. július 12.

A BME Gyerekegyetem záró foglalkozásán ezúttal is a jövőt megidéző projekteket mutattak be a résztvevők.

„Egy ilyen rendezvény akkor sikerül jól, ha jók a szervezők, jók az előadók és jók a csoportvezetők, de a résztvevő nagyszerű diákok nélkül ez mégsem lenne eredményes” – emelte ki Józsa János a Gyerekegyetem diplomaosztó ünnepségén. A BME rektora hangsúlyozta, fontos, hogy a diákoknak legyen elképzelésük arról, mit csinálnak, hogyan tanulnak és kutatnak a Műegyetemen. „Egyetemi közösségekben jó barátságokra lehet szert tenni: ezt is megtapasztalhattátok” – hangsúlyozta a rektor.

„Reméljük, hogy az elvárásaitok teljesültek és pihenve, szórakozva tanultatok érdekes dolgokat” – köszönt el az elmúlt két hét ceremóniamestere, a Bagoly, azaz Orosz László egyetemi docens. „A mérnöki munka nagyon szép és nagyon bonyolult. Közületek talán sokan most teszik meg az első lépéseket e felé: de ne feledjétek még nagyon sok tanulnivaló van a célig” – tette hozzá.

Teljes cikk: http://www.bme.hu/hirek/20170712/Eletemben_eloszor_sajnalom_hogy_vege_a_sulinak