Gyerekegyetem Plusz – online 2021. 11. 20.

Deák Vivien: Az elektronikus fizetések rejtelmei

Vajon mi történik akkor, amikor nem kézzel fogható pénzzel, azaz készpénzzel fizetünk, hogyan lehetséges egyáltalán máshogy fizetni, és hogyan tudjuk ehhez okostelefonunkat is használni? Az előadás éppen ebbe, vagyis az elektronikus fizetések rejtelmeibe vezeti be a résztvevőket, bemutatva azok előnyeit. Igazi kulisszatitkokról lesz szó, amelyekről a Magyar Nemzeti Bank, Magyarország központi bankjának elemzője mesél személyesen.

Nagy Tamás: A családi költségvetés, megtakarítások, befektetések – avagy malacpersely 2.0

Az előadás először olyan alapvető fogalmakba nyújt betekintést, mint maga a pénz, majd a közösen tanultakból kiindulva bemutatja a családi költségvetés működését, a megtakarítások fontosságát és ennek lehetőségeit. Az előadás végére – aki jól figyel – megtudhatja, hogyan lehet ügyesen pénzt gyűjteni, az összegyűjtött pénzt pedig okosan elkölteni úgy, hogy későbbre is maradjon, vagy esetleg még a testvérünknek is jusson belőle.