Gyerekegyetem Plusz, 2018. április 14.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2018. április 14-én (szombat) ismét megnyitotta kapuit az általános iskolások számára Gyerekegyetem Plusz néven azoknak, akik részt vettek a Gyerekegyetem egy hetes táborban, valamint kísérőiknek.

A program helyszíne: BME Q épület (1117 Budapest, Magyar Tudósok Körútja 2.)

Program:

9:00- 9:45 – érkezés, regisztráció (aula)

10:00 – 10:45 Dr. Hazai László: Ámulatba ejtő és kábulatba ejtő molekulák a növényvilágban (Simonyi terem)

A növényekben található különböző anyagok lehetnek mérgek és jótékony hatású molekulák.

Az emberiség már ősidők óta használ ilyen molekulákat mindkét célra.

Mivel mérgezték meg Hófehérkét? Miket használtak a sámánok? Az előadás bemutatja a gyógynövények mellett a fontosabb mérgező növényeket is.

10:45 – 11:15 – szünet

11:15- 12:00 Dr. Bárány Balázs: Meglepő véletlenek

Az előadás során a véletlennel foglalkozunk. Látni fogunk néhány meglepő jelenséget, s megvizsgáljuk, megjósolható-e a véletlen, s mit tudunk biztosan állítani a káoszban.

A programon való részvétel ingyenes. Minden gyermekkel maximum egy kísérő vehetett részt az előadásokon.

Az előadások után a szakkollégiumok bemutatói voltak szabadon látogathatóak az aulában.