Gyerekegyetem Plusz, 2017. november 11.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2017. november 11-én (szombat) ismét megnyitotta kapuit az általános iskolások számára Gyerekegyetem Plusz néven azoknak, akik részt vettek a Gyerekegyetem egy hetes táborban, valamint kísérőiknek.

A program helyszíne: BME Q épület (1117 Budapest, Magyar Tudósok Körútja 2.) Simonyi terem, 2. emelet

Program:

9:15- 9:45 – érkezés, regisztráció (aula)

A Gyerekegyetem kártyával a Q épület aulájában regisztrálhatnak.

10:00 – 10:45 Bodrogi Bence: A pénz születésének rövid története

A pénz elválaszthatatlan szereplője mindennapi életünknek. De mióta van ez, egyáltalán miért alakult így? Az előadás a pénz őstörténetét, születésének körülményeit mutatja be – kitérve néhány pénztörténeti érdekességre.

10:45 – 11:15 – szünet

11:15- 12:00 Sánta Botond:  A radioaktivitásról: a barátunk vagy az ellenségünk?

A radioaktivitásról szinte mindenki hallott. Sokan csak a veszélyes és félelmetes oldalát ismerik, pedig a radioaktivitás az emberiség megszületése óta velünk van. A XX. század óta már képesek vagyunk felhasználni is; mondhatni a modern ember kőbaltája lett. Hogy mennyi mindenre lehet használni, az kiderül az előadásból, amiben számos kísérlet is helyet kap.

Az előadások után az egyetemi szakkollégiumok bemutatóit lehetett megtekinteni a Q épület aulájában 12:00-13:00 óráig.